Publikováno

Vybíráme stohovatelné židle

Stohovatelné židle představují skvělou a praktickou alternativu standardních židlí. Poslouží zejména tam, kde je potřeba židle jednoduše uskladnit. Časté přesuny nebo stěhování mezi jednotlivými provozy nebo konferencemi jsou dobrým důvodem pro pořízení stohovatelných židlí. Při výběru stohovatelných židlí zohledňujeme především několik základních parametrů.

  1. Účel použití židle. Možnost stohovaní židlí na sebe se využije zejména na konferencích, v restauračních a gastro provozech, u zahradního nábytku, v jídelnách, ve školách a dalších hromadných provozech.
  2. Rozměr židle a počet stohovaných židlí na sobě.
  3. Materiál stohovatelné židle. Obvykle se stohovací židle vyrábějí z hliníku a textilie, z ratanu, z kovu nebo ze dřeva. Účel využití nám napoví, jaký materiál zvolit. Někde budeme preferovat nízkou váhu židle, jinde zase oceníme snadnou omyvatelnost. Ve vlhkém prostředí (např. u bazénu nebo celoročně na zahradě) je důležitá materiálová odolnost vůči vodě.
  4. Doba sezení na židli. Pohodlí při sezení je důležitým parametrem pro výběr správné židle. Jiné nároky budeme klást na pohodlí při celodenním sezení na konferencích, jiné zase na krátkodobé sezení např. pouze v době oběda.